بیت کوین چیست؟(Bitcoin)

بیت کوین چیست؟(Bitcoin)

Bitcoin چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز (سازمان های دارای صلاحیت مانند بانک یا دولت، نمی توانند ارز را صادر یا کنترل کنند) و بدون بانک مرکزی و یک واحد مدیر واحد است که بدون نیاز به واسطه ها می تواند از کاربر به کاربر در شبکه بیت کوین همتا جابه جا یا ارسال شود.

معاملات بیت کوین توسط گره های شبکه از طریق رمزنگاری تایید می شوند و در یک دفترچه عمومی توزیع شده به نام بلاک چین blockchain ضبط می شوند.

طراح اصلی بیت کوین Bitcoin:

در سال 2008 توسط گروهی از افراد با استفاده از نام Satoshi Nakamoto طراحی شد و در سال 2009 با منتشر کردن کد های منبع آن به عنوان نرم افزار منبع باز شروع شد.

Satoshi Nakamoto :

Nakamoto نامی است که توسط شخص مستعار شخص یا اشخاصی که بیت کوین را توسعه داده اند ، نوشتار کاغذ سفید بیت کوین را تألیف کرده و اجرای مرجع اصلی بیت کوین را ایجاد و مستقر کرده است. ناکاموتو همچنین اولین پایگاه داده blockchain را ابداع کرد. ، ناکاموتو اولین کسی بود که با استفاده از شبکه همتا به همکار ، مشکل دو برابر کردن ارز دیجیتال را حل کرد. ناکاموتو تا دسامبر 2010 در توسعه بیت کوین فعال بود.

دامنه bitcoin.org:

نام دامنه "bitcoin.org" در 18 اوت 2008 ثبت شد. ناکاموتو نرم افزار بیت کوین را به عنوان کد منبع باز اجرا کرد و آن را در ژانویه 2009 منتشر کرد. هویت ناکاموتو ناشناخته است.

در 3 ژانویه 2009 ، شبکه بیت کوین ایجاد شد که ناکاموتو اولین بلوک زنجیره را ، که به عنوان بلوک پیدایش معروف است ، استخراج کرد.

گیرنده اولین معامله بیت کوین cypherpunk هال فینی بود که اولین سیستم اثبات قابل استفاده مجدد (RPoW) را در سال 2004 ایجاد کرده بود. فینی نرم افزار بیت کوین را در تاریخ انتشار بارگیری کرد و در تاریخ 12 ژانویه 2009 ده بیت کوین از ناکاموتو دریافت کرد. سایر حامیان اولیه cypherpunk سازندگان پیشینیان بیت کوین بودند: وی دای خالق b-money و نیک زابو خالق بیت طلا. در سال 2010 ، اولین معامله تجاری شناخته شده با استفاده از بیت کوین زمانی اتفاق افتاد که برنامه نویس لازلو هانیسز دو پیتزا پاپا جان را با مبلغ 10،000 پوند خریداری کرد.

تحلیلگران Blockchain تخمین می زنند که ناکاموتو قبل از ناپدید شدن در سال 2010 ، هنگامی که وی کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به Gavin Andresen تحویل داده بود ، حدود یک میلیون بیت کوین  را استخراج کرده بود. آندرسن بعداً در بنیاد بیت کوین توسعه دهنده اصلی شد. آندرسن سپس به دنبال عدم تمرکز کنترل بود. این فرصت برای بحث و گفتگو در مسیر توسعه آینده بیت کوین ، بر خلاف قدرت درک شده از مشارکت های ناکاموتو ، باقی مانده است.

این مطلب ادامه دارد:

منابع :

https://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

https://arzdigital.com/decentralized/

https://en.wikipedia.org/wiki/Satoshi_Nakamoto

https://bitcoin.org/en/

 

 

Author

mohamad

نویسنده

(0) نظر

هنوز نظری نداده است اولین نفر باشید :)

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد شوید. ورود