انتخاب بهترین پاوربانک

انتخاب بهترین پاوربانک

انتخاب بهترین پاوربانک:

بعد از استفاده از وسایل برقی خود مثل ریانه و موبایل در صورتی که برق در دسترس نباشد باید از یک وسیله به نام پاور بانک استفاده کنیم و به همین جا ختم نمی شود برخی از پاوربانک ها دارای ویژگی هایی مانند شارژ سریع ، شارژ بی سیم ، کابل های داخلی ، آداپتورهای AC ، چراغ قوه های LED هستند.

با انتخاب گزینه های بسیار زیاد ، چگونه می دانید کدام پاور بانک برای شما مناسب است؟ در مورد مهمترین نکاتی که باید در نظر بگیرید مطالعه کنید.

برای خرید بهتر پاور بانک مورد نیاز خود باید به ویژگی زیر توجه کنید:

اندازه و ظرفیت:

به طور کلی هرچه باتری بزرگتر باشد ، ظرفیت و کمیت پورت ها نیز بیشتر می شود. پاور بانک هایی که به راحتی در جیب شما جای می گیرند ، به طور معمول برای دو یا یک شارژ کامل در تلفن مناسب هستند ، در حالی که هر چیزی که شما را در طول روز نگه داشته باشد.

بیشتر باتری های کوچکتر که قابلیت حمل و نقل را به راحت میکنند، دارای ظرفیت 3500 میلی آمپر ساعت و کمتر هستند که به شما امکان می دهد یک بار شارژ کافی را در اختیار داشته باشید.

پاور بانک که ظرفیت آن ها بالاتر از 3500 میلی آمپر هست اندازه بزرگتری دارند و در جیب شما جا نمی شوند اما ممکن هست در جیب کت جا شود. حتی پاور بانک هایی وجود دارند که به شما امکان شارژ لپ تاپ را می دهند و شارژ متوسط ​​تلفن 10 بار دارند. البته آنها برخی از آن ها بزرگترین و سنگین ترین دسته ها هستند و قطعاً نیاز به حمل آنها در کیف هستند.

پورت های ورودی و خروجی:

نوع درگاه (یا پورت) پاوربانک نه تنها با دستگاه هایی که می خواهید شارژ شوید سازگار است بلکه سرعت شارژ را نیز تعیین می کند. حداقل ، بیشتر پاوربانک ها دارای پورت میکرو USB استاندارد برای ورودی و یک درگاه USB-A برای خروجی هستند. اما با بیشتر تلفن ، تبلت و لپ تاپ هایی که استاندارد USB-C را پذیرفته اند ، اغلب علاوه بر USB-A ، پورت USB-C را نیز پیدا خواهید کرد.

USB-C به طور کلی به شما امکان می دهد تا سریعتر شارژ کنید ، ورودی / خروجی را در یک پورت ادغام کنید و در بسیاری از تلفن های جدید نیز ساپورت می شود. اکنون باید مراقب باشید ، زیرا در حالی که برخی از پاور بانک ها دارای ورودی USB-C هستند ، آنها خروجی USB-C ندارند.

Lightning  یک فناوری اختصاصی اپل است ، بنابراین شرکت ها هنگام استفاده از آن باید اپل را بپردازند. پیدا کردن آن کمی کمتر متداول می شود.

شارژ سریع(Fast Charging)

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که یک پاور بانک سریع می تواند تلفن شما را سریع شارژ کند. خروجی باتری در ولتاژ و آمپران اندازه گیری می شود. آمپر (یا جریان) مقدار الکتریسیته ای است که از باتری به دستگاه متصل جریان می یابد ، در حالی که ولتاژ مقدار انرژی بالقوه است. ضرب کردن ولتاژ توسط آمپرها به شما می دهد ، میزان قدرت کل است. به منظور شارژ سریعتر دستگاه ، بیشتر تولید کنندگان برای افزایش کل ولتاژ ، ولتاژ را تغییر می دهند یا آمپر را تقویت می کنند. برای بیشتر شارژ سریع ، به دنبال افزایش یا تغییر پویا ولتاژ هستید.

در اصل برای هر نوع شارژ سریع به سه چیز نیاز دارید:

یک تلفن یا دستگاه مورد نیاز لپ تاپ با مدار شارژ قادر به استفاده از یکی از استانداردهای شارژ سریع ، به همراه باتری و کابل که از همان استاندارد پشتیبانی می کند. اگر هر یک از این سه مورد از دست رفته باشد ، شما نمی توانید سریعترین شارژ خود را شارژ کنید.

دو استاندارد اصلی شارژ سریع که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد Adaptive Fast Charging سامسونگ و شارژ سریع Qualcomm هستند. هر دو با افزایش ولتاژ به جای آمپر ، به روشی مشابه کار می کنند. همانطور که تصور می کنید ، شارژ سریع سامسونگ فقط با برخی از دستگاه های سامسونگ کار می کند ، در حالی که Qualcomm Quick Charge نیاز دارد که دستگاه شما دارای یک تراشه سازگار Snapdragon باشد. این استانداردها به شما امکان می دهند تلفنهای پشتیبانی شده را تا 50 دقیقه ظرفیت 50 درصد شارژ کنید ، مخصوصاً در مواردی که به برق نیاز دارید ، بسیار عالی است.

 

ارسال برق ، در عین حال ، پروتکل جدیدتری است که در آن دو دستگاه سازگار در مورد سریعترین گزینه شارژ موجود مذاکره می کنند ، در صورت امکان تا 20 ولت / 5A (با کابل EMCA) امکان پذیر است. همچنین این امکان را برای جریان برق به هر دو طریق می دهد.

در نظر داشته باشید که تلفن شما فقط به همان اندازه ای که مدار شارژ آن برای آن طراحی شده است از قدرت شما صرف می کند ، بنابراین حتی اگر آن را به یک باتری 5V / 2A وصل کنید ، اگر تنها قادر به کنترل 5V / 1A باشد ، این نرخ آن خواهد بود.

این مطلب ادامه دارد لطف با سایت ما همراه باشید.

 

 

Author

mohamad

نویسنده

(0) نظر

هنوز نظری نداده است اولین نفر باشید :)

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد شوید. ورود